UroBike 2019

 

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy

 

Na zakończenie Europejskiego Tygodnia Urologii z inicjatywy Oddziału Mazowieckiego Polskiego Towarzystwa Urologicznego w sobotę 28 września odbyła się kolejna edycja naszej rowerowej imprezy od nazwą UroBike 2019. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękuję za przybycie mimo początkowo nie najlepszej pogody. Na szczęście wszystko odbyło się zgodnie z planem - na początku na Agrykoli rozegraliśmy po raz pierwszy wyścig kolarski ze startu wspólnego w dwóch kategoriach - Szosa i MTB.

 

 

W kategorii kolarstwa szosowego wygrał Tomek Szopiński, a w kategorii kolarstwa górskiego wygrał Sławek Poletajew - serdecznie gratulujemy.

 

Gdy emocje już opadły całą grupą pojechaliśmy kolejno w okolice Stadionu Narodowego, warszawskiej Syrenki, Kolumny Zygmunta i Rynku Starego Miasta. Trasa dobiegła końca przy Parku Fontann położonym na warszawskim Podzamczu, gdzie wszyscy uczestnicy mogli chwilę wypocząć po wyczerpującej trasie. We wszystkich miejscach w których się zatrzymywaliśmy uczestnicy UroBike 2019 aktywnie propagowali profilaktykę łagodnego rozrostu gruczołu krokowego i podkreślali konieczność odbycia kontrolnej wizyty u urologa. Rozdaliśmy około 500 ulotek, co mam nadzieję zwróci uwagę niejednego mężczyzny i pozwoli przyspieszyć wizytę u lekarza naszej specjalności.

 

Jeszcze raz dziękuję ekipie II Kliniki Urologii CMKP z ECZ w Otwocku (Ania Belka, Łukasz Nyk, Stasio Szempliński i Omar Tayara) za pomoc w tworzeniu logo wydarzenia i zaangażowaniu w procesie "produkcji" koszulek (logo zaprojektował Czarek Cichocki inspirując się portretem warszawskiej Syrenki namalowanej przez Pabla Picasso). Dziękuję Ewie Bres-Niewadzie za projekt ulotki rozdawanej podczas naszego przejazdu. Dziękuję również Piotrowi Marciniakowi z firmy LEKAM, bez pomocy którego UroBike 2019 nie miałby takiego rozmachu.

 

Jeszcze raz dziękuję Wszystkim Państwu na udział w wydarzeniu, za mnóstwo entuzjazmu i uśmiechu - szykujemy formę na przyszły rok, czyli UroBike 2020 przed nami.

 

Pozdrawiam serdecznie

Piotr Kryst

Przewodniczący Oddziału Mazowieckiego

Polskiego Towarzystwa Urologicznego

 

 

   

Partnerzy

Zapraszamy do śledzenia aktualnie realizowanych działań:

ABK Grupa. Wszelkie prawa zastrzeżone.